Payday Loans In Michigan.
Levitra

Pavel Gašparovič Hlbina

Hlbinove Kršteňany 2016 - pozvánka

Dňa 21. októbra 2016 sa uskutoční v Kultúrnom dome vo Veľkých Kršteňanoch 9. ročník regionálnej súťaže v umeleckom prednese Hlbinove Kršteňany.

 

Hlbinove Kršteňany 2015


23. októbra 2015 sa v Kultúrnom dome vo Veľkých Kršteňanoch zišlo 42 recitátorov na v poradí už 8. ročníku regionálnej súťaže v umeleckom prednese poézie Hlbinove Kršteňany.

Prezentácia nášho rodáka aj vo vysielaní Mestskej televízie Partizánske

V posledný júlový týždeň navštívili našu obec redaktori Mestskej televízie v Partizánskom. Predmetom ich záujmu sa stal náš vzácny rodák Pavel Gašparovič Hlbina.

Hlbinove Kršteňany 2014


Vo Veľkých Kršteňanoch sa 17. októbra 2014 za účasti Mariána Staňa, starostu obce Veľké Kršteňany, Ing. Evy Smolinskej, netere Pavla Gašparoviča Hlbinu, zástupcov Miestneho odboru Matice slovenskej z Partizánskeho a Chynorian, ako aj Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi už po siedmykrát rozvinula krása umeleckého slova nášho rodáka Pavla Gašparoviča Hlbinu – kňaza a básnika Slovenskej katolíckej moderny - i ostatných slovenských básnikov na 7. ročníku regionálnej súťaže v umeleckom prednese poézie Hlbinove Kršteňany.

Hlbinove Kršteňany 2013


18. októbra 2013 sa v Kultúrnom dome vo Veľkých Kršteňanoch zišlo 42 recitátorov na v poradí už 6. ročníku regionálnej súťaže v umeleckom prednese poézie Hlbinove Kršteňany.

Hlbinove Kršteňany 2013 - pozvánka, súťažný poriadok

Obec Veľké Kršteňany, Miestny odbor Matice slovenskej Partizánske,
Tríbečské osvetové stredisko Topoľčany, Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi pozývajú na VI. ročník regionálnej súťaže v umeleckom prednese poézie Hlbinove Kršteňany, Veľké Kršteňany 18. október 2013.

Hlbinove Kršteňany 2012


Vo Veľkých Kršteňanoch sa 19. októbra 2012 za účasti Mariána Staňa, starostu obce Veľké Kršteňany, Ing. Evy Smolinskej, netere Pavla Gašparoviča Hlbinu, a zástupcov regionálnych kultúrnych centier v Prievidzi a Topoľčanoch už po piatykrát rozvinula krása umeleckého slova nášho rodáka Pavla Gašparoviča Hlbinu – kňaza a básnika Slovenskej katolíckej moderny - i ostatných slovenských básnikov na 5. ročníku regionálnej súťaže v umeleckom prednese poézie Hlbinove Kršteňany.

Hlbinove Kršteňany 2011 - pozvánka

Dátum udalosti: 
21. október 2011

Pozývame Vás na štvrtý ročník súťaže v prednese poézie Hlbinove Kršteňany, ktorá sa uskutoční 21. októbra 2011. Bližšie informácie k súťaži nájdete tu.

Hlbinove Kršteňany 2009

Hlbinove Kršteňany 2009Hlbinove Kršteňany 2009Hlbinove Kršteňany 2009

Vo Veľkých Kršteňanoch opäť ožila Hlbinova poézia

Obyvatelia Veľkých Krštenian si po roku opäť uctili pamiatku svojho významného rodáka – kňaza a básnika, vedúcej osobnosti Slovenskej katolíckej moderny – Pavla Gašparoviča Hlbinu, keď v kultúrnom dome v jeho rodisku v 9. októbrový deň privítali takmer 60 mladých recitátorských talentov zo škôl z Partizánskeho.

 

Hlbinove Kršteňany 2008

Hlbinove Kršteňany 2008Hlbinove Kršteňany 2008Hlbinove Kršteňany 2008

Vo Veľkých Kršteňanoch ožila Hlbinova poézia.

Rok 2008 sa pre obyvateľov Veľkých Krštenian niesol v znamení spomienok na svojho významného rodáka - kňaza, básnika, prekladateľa a zakladateľa Slovenskej katolíckej moderny Pavla Gašparoviča Hlbinu.

 
Syndikovať obsah